Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitim Başvuru Duyurusu

Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi Başvurusu!!!

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenecektir.

17 Temmuz – 04 Ağustos 2017 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Eğitimi başvuruları alınacaktır. Eğitime başlangıç tarihleri başvuruların alınmasını müteakiben e-posta ile bildirilecektir.

►Bu eğitime ilk defa çevre görevlisi belgesi almak isteyen çevre mühendisliği bölümü mezunları ve çevre mühendisliğinde lisansüstü eğitim almış olanlar başvuru yapabileceklerdir. Belirtilen meslek grubu dışında olanlar başvuru yapamayacaktır.

► Daha önce çevre görevlisi belgesi almış olanlar bu eğitime katılmayacaklardır. Katıldıklarının tespit edilmesi durumunda başvuru reddedilecek ve yatırılan ücret de iade edilmeyecektir.

►Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır.

►Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

►Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.

►“Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitim Ücreti” 100 TL olup, adaylar Eğitim Ücretini, önce http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden (yani online uzaktan eğitim portalından) “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Halk Bankasından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.

► Eğitim başvurusu için mezuniyet belgesi/diploma/e-devlet çıktısı ve dekont yeterli olacaktır. ►Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.

► Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.

► Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

►Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için Bakanlığımız izin lisans (http://izinlisans.cevre.gov.tr) yazılım portalı üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifrelerini oluşturarak giriş sağlayacak ve “Çevre görevlisi Belge” başvurusunu seçerek, e-imza/mobil imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır. Çevre Görevlisi Belge ücreti ile ilgili sistem tarafından verilecek Referans numarası ile ücret yatırılacaktır.

14.07.2017