İstanbul’da boş arazide Kimyasal Madde

Büyükçekmece’de 9 koyun ve 10’dan fazla tavuğun boş araziye dökülen kimyasal madde nedeniyle telef olduğu öne sürüldü.

İstanbul Büyükçekmece’de boş bir araziye dökülen kimyasal madde nedeniyle 9 koyun ve 10’dan fazla tavuk telef olduğu iddia edildi.

Büyükçekmece Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kamiloba Mahallesi’nde TEM otoyolunun yanında evlere yakın bir mesafede bulunan araziye, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kimyasal bir madde döküldü.

Boş araziye yayılan sıvı madde, bölgede otlayan hayvanların telef olmasına neden olurken, sıvı maddeden içen 9 koyun ve 10’dan fazla tavuk zehirlenerek öldü. Hayvanlarının öldüğünü gören Halim Binici, önce elektrik kaçağı olduğunu düşündü ancak bölgedeki tavukların da telef olduğunu görünce durumu Büyükçekmece Belediyesi’ne bildirdi.

SUDA HİDROJEN SİYANÜR BULUNDU

Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Çağlayan Gürsel olayla ilgili kendilerine sabahın erken saatlerinde bilgi geldiğini belirterek, “Hemen Büyükşehire ve İl Çevre Müdürlüğü’ne bilgi verdik. AFAD geldi şu an kontrol altına aldık durumu. AFAD’ın yaptığı ölçümlerde suda siyanür hidrojen siyanür bulundu. İl çevre ekiplerini bekliyoruz. Onlar daha detaylı incelemede bulunacaklardır” dedi.

13.04.2018